شرایط و قوانین:

مقدمه:

در این متن، به وب سایت ثبت شده در آدرس اینترنتی dodota.comدودوتا ، به تمامی نرم افزارها و سرویس هایی که وب سایت دودوتا در اختیار کاربران قرار می دهد سرویس و به افراد و یا موسساتی که از این سرویس ها به هر نحوی استفاده می کنند کاربر اطلاق می گردد.

در این متن هر جا از برخورد قانونی سخن به میان آمده، برخورد قانونی طبق قوانین کشور متبوع کاربر مد نظر است.

شرایط و مقررات کلی (مربوط به تمامی سرویس ها):

 1. کاربران علاوه بر رعایت شرایط و مقررات کلی موظف به رعایت شرایط و قوانین سرویسی که از آن استفاده می کند هم می باشد.
 2. کاربران حق استفاده نامحدود از کلیه سرویس های دودوتا را فقط از طریق وب سرویس دودوتا دارند. این بدین معناست که کاربران فقط می توانند از طریق کاوشگرهای متداول اینترنتی (Chrome, Firefox, IE, …) به آدرس وب سایت دودوتا و دیگر زیر آدرس ها رفته و از امکانات دودوتا استفاده کنند. استفاده از وب سرویس های دودوتا به هر طریق دیگر از جمله استفاده از ربات های وب نورد و یا هر روشی که در آن درخواست ها به جای کاربر انسانی از طرف ماشین صادر شود، غیر قانونی بوده و دودوتا حق دارد که دسترسی کاربر(ان) را به وب سایت برای مدتی مشخص و یا همیشه قطع کرده و یا حتی در مواردی متخلفان را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.
 3. استفاده از مطالب دودوتا با شرط ذکر منبع و لینک دائم به صفحه منبع در دودوتا، به شرطی که لینک دائم قابل کلیک باشد، و همچنین مشخصات تماس افراد اعم از نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره های تماس و آدرس ایمیل حذف گردد، بلامانع است.
 4. کاربران مجاز نیستند برای افرادی که مشخصات خود را در دودوتا ثبت کرده اند، ایجاد مزاحمت از هر نوع نمایند. دودوتا حق دارد که با اینگونه افراد برخورد قانونی نماید.
 5. کاربران حق سوء استفاده از مشخصات افراد اعم نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره های تماس و آدرس ایمیل را نداشته و با اینگونه موارد به شدت برخورد قانونی می گردد.
 6. کاربران حق ندارند که اطلاعات دودوتا را جمع آوری کرده و از اطلاعات به دست آمده هرگونه استفاده ای غیر از مصارف عمومی تعریف شده انجام دهند. به عنوان نمونه نمی توانند از آگهی های موجود در دودوتا برای ایجاد فایلینگ های جدیداستفاده نمایند. و یا نمی توانند با جمع آوری اطلاعات دودوتا، آمارگیری نموده و این آمار را منتشر نمایند.
 7. دودوتا حق دارد که در هر زمان و به هر دلیل از دسترسی کاربر(ان) به سرویس های دودوتا، جلوگیری نماید.
 8. با وجود آنکه اکثر مطالب موجود در دودوتا قبل از انتشار روی وب سایت باید تایید گردند، ولی مسوولیت تمام اطلاعات وارد شده توسط کاربر بر عهده خود کاربرمی باشد. و در صورت بروز مشکل و یا شکایت، دودوتا می تواند طبق قوانین کشور متبوع کاربر و یا کشور متبوع شکایت کننده عمل کند و در صورت لزوم، اطلاعات مربوط به کاربر را در اختیار مراجع قانونی قرار دهد.
 9. هیچ کاربری حق نداردکه به هر عنوان سرویس های دودوتا را به دیگران بفروشد.
 10. دودوتا اطلاعات مربوط به کاربران را به هیچ گروه، دسته، سازمان، شرکت و یا موسسه خصوصی و یا غیر خصوصی نمی فروشد.
 11. حفظ و نگهداری رمز عبور کاربران بر عهده خود کاربر می باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل که پیامد این سهل انگاری کاربر باشد، دودوتا هیچ گونه مسوولیتی ندارد.
 12. دودوتا در حفظ و نگهداری اطلاعات مشتری تمام سعی خود را انجام می دهد. به طوری که اطلاعات کاربر به صورت کاملا محرمانه در اختیار دودوتا میماند. درجه اهمیت این موضوع به قدری است که هیچکس حتی برنامه نویسان اصلی دودوتا نیز به برخی اطلاعات محرمانه کاربر از جمله رمز عبور دسترسی ندارند. این اطلاعات به گونه ای کدگذاری و ثبت شده اند که قابل فهم برای هیچ انسانی نیست. ولی در صورت بروز هرگونه مشکل که باعث از بین رفتن و یا دزدیده شدن اطلاعات کاربر شود، مسوولیتی بر عهده دودوتا نخواهد.
 13. با آنکه دودوتا تمام تلاش خود را در حفظ و و نگهداری اطلاعات کاربران انجام می دهد، ولی کاربر نباید به عنوان آرشیو از سیستم دودوتا استفاده نماید. چرا که دودوتا هیچ مسوولیتی نسبت به اطلاعات از دست رفته ندارد.
 14. در صورت سوء استفاده افراد حقیقی یا حقوقی از اطلاعات کاربر(ان)، هیچگونه مسئولیت قانونی بر عهده دودوتا نخواهد بود.
 15. این حق مسلم دودوتاست تا در هر زمان و یا به هر دلیلی سرویس های خود را محدود و یا کاملا متوقف کند، بنابراین هرگونه ادعایی از طرف کاربر(ان) در این مورد غیر قابل قبول می باشد.
 16. دودوتا محق است که در آینده و بر حسب لزوم، ارائه سرویس ها را منوط به پرداخت حق سرویس نماید.
 17. دودوتا اختیار تام دارد تا شرایط و قوانین استفاده از سرویس ها و وب سایت هایش را تغییر دهد.
 18. در هنگام ثبت هر نوع اطلاعات توسط کاربر در دودوتا، کاربر قبول می نماید که:

الف: اطلاعات خود را در معرض نمایش دیگران قرار دهد.

ب: دودوتا هیچ مسوولیتی در قبال تماس گیرندگان و کسانی که از طریق اینترنت می توانند اطلاعات مربوط به کاربر را مشاهده کنند ندارد.

پ: تمام اطلاعاتی را که در هر مورد در اختیار دودوتا میگذارد کامل ،صحیح و عاری از هرگونه تبلیغات خارج عرف عموم است.

ت: کلیه اطلاعات ثبت شده توسط کاربر، هیچگونه مغایرتی با قوانین کشور متبوع کاربر ندارد.

ث: دودوتا در استفاده یا عدم استفاده، نوع و طرز استفاده و نمایش این اطلاعات کاملا محق و تصمیم گیرنده است.

ج: کلیه شرایط و مقررات مربوطه، مندرج در این متن و باقی متون دودوتا را مطالعه و تایید نموده است.

شرایط مقررات مربوط به سرویس املاک:

 1. کاربر و یا مشاور سرویس املاک دودوتا، علاوه بر شرایط وقوانین کلی موظف به رعایت شرایط و مقررات مربوط به سرویس املاک نیز هست.
 2. فقط مالکین، مشاورین املاک و وکلای مالکین می توانند برای نمایش املاک خود به کاربران اینترنتی و به صورت نامحدود از سرویس املاک دودوتا استفاده نمایند.
 3. هیچ یک از کاربران اعم از مشاورین املاک و یا کاربرانی که به عنوان واسطه مشغول به کارند، به هیچ عنوان حق استفاده شخصی از فایلینگ های دودوتا که به نام دیگر مشاورین و یا مالکین ثبت شده است، را نداشته و همچنین نمی توانندبا صاحب فایلینگ (آگهی) به هر دلیلی تماس حاصل نمایند. دودوتا محق است دسترسی اینگونه کاربران را به سیستم قطع و آنان را مورد پیگرد قانونی قرار داده و در برخی مواقع نیز درخواست خسارت نماید
 4. هیچ فرد یا گروهی حق ندارد که به هر دلیلی، بابت استفاده از سرویس املاک دودوتا مبلغی دریافت کند و یا این سرویس را به هر نحوی بفروشد. برای مثال مشاورین حق ندارند بابت به ثبت رساندن ملک مشتریان خود، در سیستم املاک دودوتا از آنان هزینه اضافه تر دریافت نمایند. چراکه استفاده مشاورین از سیستم دودوتا یک امتیاز برای آنان محسوب می شود که قابل فروش نیست.
 5. در هنگام ثبت هر نوع آگهی در سیستم املاک دودوتا، کاربر و یا مشاور قبول می نماید که:

الف: کلیه متون مربوط به سیستم مشاور املاک دودوتا را مطالعه کرده و از طرز کار سیستم اطلاع کامل دارد.

ب: فقط و فقط اطلاعات ملکی را وارد سیستم دودوتا کرده و ثبت می نماید که مالک یا وکیل قانونی مالک و یا مشاور رسمی ملک مذکور باشد.

پ: اطلاعات مربوط به ملک خود را با دودوتا به اشتراک گذاشته، تا دودوتا از طریق سیستم جستجوی املاک، اطلاعات ملک را به نمایش عموم بگذارد.

ت: دودوتا در نمایش و یا عدم نمایش آگهی ها و اطلاعات وارد شده کاملا اختیار تام دارد. بنابراین کاربر حق هیچگونه ادعایی ندارد.

ث: تمام اطلاعاتی را که در مورد ملک و اطلاعات تماس در اختیار دودوتا میگذارد کامل ،صحیح و عاری از هرگونه تبلیغات و مضامین خارج از عرف عمومی است.

ج: در مورد نمایش عمومی در اینترنت وپیامدهای ناشی از آن آگاهی کامل دارد، و اگر بنا به دلایلی این اطلاعات از طرف افراد و یا موسسات دیگر مورد سوء استفاده قرار گرفت. هیچ مسوولیتی بر عهده دودوتا نیست. و کاربرفقط و فقط محق است که سوء استفاده کنندگان را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

چ: کلیه شرایط و مقررات مربوطه، مندرج در این متن و باقی متون دودوتا را مطالعه و تایید نموده است.