سوالات متداول درباره سرویس اینترنتی املاک دودوتا

 1. سرویس املاک دودوتا چیست؟
 2. هزینه سرویس های دودوتا چقدر است؟
 3. چگونه میتوانم برای سرویس دودوتا ثبت نام کنم؟
 4. صحت فایلینگ ها چقدر است؟
 5. آیا مشاورین املاک نیز میتوانند از سرویس دودوتا استفاده نمایند؟
 6. مزیت ثبت نام به صورت مشاور چیست و چرا مشاورین املاک باید به عنوان مشاور ثبت نام کنند؟
 7. چگونگی حفاظت از اطلاعات فایلینگ متعلق به مشاور به منظور جلوگیری از ارتباط مستقیم بازدید کنندگان و یا دیگر مشاورین با مالک ؟
 8. هزینه ثبت نام مشاورین املاک در دودوتا؟
 9. آیا امکان دارد که محل دقیق ملک روی نقشه مشخص نباشد؟
 10. آیا امکان دارد که آدرس دقیق ملک در هنگام بازدید نمایش داده نشود؟
 11. تاییدیه آگهی چیست؟
 12. فعال سازی ایمیل چیست؟
 13. فعال سازی شماره موبیل چیست؟
 14. مناطق تحت پوشش فایلینگ دودوتا کجاست
 15. آیا میتوان از دودوتا برای خرید و یا فروش ملک استفاده کرد؟
 16. آیا میتوان از دودوتا برای خرید و فروش مغازه , دفتر کار, زمین و دیگر مستغلات نیز استفاده کرد؟
 17. آیا میتوان از دودوتا برای رهن و اجاره نیز استفاده کرد؟
 18. محرمانه بودن اطلاعات شما برای دودوتا
 19. چگونه مکان ملک را روی نقشه مشخص نماییم؟
 20. چرا و چگونه ایمیل و یا شماره های تماس را فعال سازی (تایید) نماییم؟


سرویس املاک دودوتا چیست؟

سرویس املاک دودوتا سرویسی است تخصصی برای جستجوی املاک کل کشور بر روی نقشه که بر پایه اینترنت و وب شکل گرفته است. مالکین میتوانند برای فروش و یا رهن/ اجاره ملک خود به صورت رایگان ثبت نام کنند و ملک خود را بدون هیچ گونه هزینه به فایلینگ دودوتا اضافه نمایند. تا مورد بازدید میلیونها کاربر اینترنتی قرار گیرد. با این کار مسئولیت جذب بازدید کننده را به دودوتا میسپارند.

خریداران و یا اجاره کنندگان میتوانند با استفاده ازموتورجستجوی قدرتمند املاک دودوتا که دارای قابلیت هایی از جمله جستجو بر روی نقشه, فیلترینگ چند بعدی و مرتب سازی سریع است. بدون اتلاف وقت و بدون نیاز به همراهی یا مراجعه به مشاور به اطلاعات کامل, محل دقیق و عکس های مربوط به املاک کل کشور دسترسی پیدا کنند.

هزینه سرویس های دودوتا چقدر است؟

تمام سرویس های دودوتا کاملا رایگان است.

چگونه میتوانم برای سرویس دودوتا ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در دودوتا فقط به یک آدرس ایمیل و یک شماره تماس (ترجیحا موبایل) احتیاج دارید. خریداران و یا جستجو کنندگان املاک احتیاجی به ثبت نام ندارند. ولی در صورت ثبت نام میتوانند از دیگر سرویسها که نیاز به ثبت نام دارند استفاده نمایند.

صحت فایلینگ ها چقدر است؟

تمام فایلینگ های دودوتا معتبر هستند. در دودوتا تمام اطلاعات املاک دریافتی جدید توسط افراد با تجربه بررسی شده و پس از تایید, با آگهی دهنده تماس حاصل میشود تا از صحت اطلاعات تماس هم اطمینان حاصل شود. پس از تاییدیه آگهی و تاییدیه شماره های تماس و ایمیل مربوطه , فایلینگ در موتور جستجوی دودوتا برای عموم قابل نمایش میگردد.

آیا مشاورین املاک نیز میتوانند از سرویس دودوتا استفاده نمایند؟

بله, مشاورین املاک میتوانند با ثبت نام به صورت مشاور املاک از امکانات سرویس املاک دودوتا به صورت رایگان و نامحدود استفاده کنند.

مزیت ثبت نام به صورت مشاور چیست و چرا مشاورین املاک باید به عنوان مشاور ثبت نام کنند؟

کاربرانی که به صورت عادی (اغلب مالکین و یا وکلای مالک) ثبت نام میکنند میتوانند در هر زمان فقط سه فایلینگ در حال نمایش داشته باشند ولی کاربرانی که به صورت مشاور ثبت نام میکنند محدودیتی در تعداد فایلینگ قابل نمایش ندارند.

چگونگی حفاظت از اطلاعات فایلینگ متعلق به مشاور به منظور جلوگیری از ارتباط مستقیم بازدید کنندگان و یا دیگر مشاورین با مالک ؟

دلیل اصلی مشاورین املاک برای عدم استفاده از سیستم های اینترنتی بالاخص سیستم هایی که آدرس دقیق ملک را مشخص میکنند, فاش شدن مشخصات مالک و آدرس دقیق ملک میباشد بدین گونه که پس از فاش شدن آدرس و یا مشخصات تماس مالک, خریدار و یا دیگر مشاورین با مالک تماس گرفته و مستقیما وارد معامله میشوند.

برای چیره شدن بر این مشکل دودوتا از سیستمی استفاده میکند که مشاور میتواند در هنگام سپردن ملک از دودوتا بخواهد تا آدرس دقیق ملک و یا محل دقیق ملک را نمایش ندهد و این اطلاعات کاملا بین دودوتا و مشاور مربوطه محرمانه میماند. برای استفاده از این امکانات و اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش آیا امکان دارد که محل دقیق ملک روی نقشه مشخص نباشد؟ و آیا امکان دارد که آدرس دقیق ملک در هنگام بازدید نمایش داده نشود؟ رجوع کنید.

هزینه ثبت نام مشاورین املاک در دودوتا؟

سرویس دودوتا برای مشاورین املاک نیز کاملا رایگان است.

آیا امکان دارد که محل دقیق ملک روی نقشه مشخص نباشد؟

بله, این گزینه بیشتر مورد استفاده مشاورین قرار میگیرد تا بازدید کننده و یا دیگر مشاورین نتوانند با پیدا کردن آدرس دقیق ملک مستقیما با مالک تماس حاصل نمایند. مالک و یا مشاور میتواند در هنگام سپردن ملک و پس از مشخص کردن محل دقیق ملک روی نقشه , گزینه عدم نمایش محل دقیق ملک روی نقشه واقع در زیر فیلد آدرس را انتخاب کند به این صورت هنگام جستجو و نمایش به دیگران محل حدودی ملک روی نقشه نمایش داده میشود.

مهم:
-هنگام درج آگهی، مشخص کردن محل دقیق ملک روی نقشه بسیار مهم میباشد. اگر محل دقیق ملک درست مشخص نشده باشد گروه بازبینی آگهی ها نمی تواند آدرس ملک را با محل ملک روی نقشه تطبیق دهد بنابر این آگهی تایید نخواهد شد و قابل نمایش نیست.
-مشاورین املاک از مشخص کردن دفتر مشاور خود روی نقشه به جای محل ملک جدا خودداری نمایند. همانگونه که گفته شد، گروه بازبینی آگهی نمی توانند آدرس ملک را با محل ملک روی نقشه تطبیق دهند و آگهی تایید و نمایش داده نخواهد شد و متعاقب آن پس از تکرار چنین عملی حساب کاربری شما مسدود می گردد.

آیا امکان دارد که آدرس دقیق ملک در هنگام بازدید نمایش داده نشود؟

بله, این گزینه بیشتر مورد استفاده مشاورین قرار میگیرد تا بازدید کننده و یا دیگر مشاورین نتوانند با پیدا کردن آدرس دقیق ملک مستقیما با مالک تماس حاصل نمایند. مالک و یا مشاور میتواند در هنگام سپردن ملک و پس از مشخص کردن آدرس دقیق ملک , گزینه عدم نمایش آدرس ملک واقع در زیر آدرس را انتخاب کند به این صورت هنگام نمایش آگهی به دیگران آدرس دقیق ملک نمایش داده نخواهد شد.

مهم:
-هنگام درج آگهی، مشخص کردن آدرس دقیق ملک تا حد کوچه بسیار مهم میباشد. اگر آدرس دقیق ملک درست ذکر نشده باشد گروه بازبینی آگهی ها نمی تواند آدرس ملک را با محل ملک روی نقشه تطبیق دهد بنابر این آگهی تایید نخواهد شد و قابل نمایش نیست.
-مشاورین املاک از وارد کردن آدرس دفتر مشاور خود به جای آدرس ملک جدا خودداری نمایند. همانگونه که گفته شد، گروه بازبینی آگهی نمی توانند آدرس ملک را با محل ملک تطبیق دهند و آگهی تایید و نمایش داده نخواهد شد و متعاقب آن پس از تکرار چنین عملی حساب کاربری شما مسدود می گردد.

تاییدیه آگهی چیست؟

به منظور صحت آگهی داده شده, هر مورد آگهی ثبت شده, به صورت مورد به مورد توسط گروه بازبینی آگهی ها در دودوتا بررسی میگردد. در این بررسی نسبت قیمت به مشخصات و موقعیت جغرافیایی ملک, آدرس دقیق ملک, محل مشخص شده برای ملک روی نقشه, عکس های مرتبط و مشخصات تماس آگهی دهنده بررسی و در صورت لزوم با آگهی دهنده تماس گرفته میشود. پس از انجام این بررسی ها و تایید شدن تمام موارد بالا, آگهی آماده نمایش و جستجو در سیستم میگردد. آگهی هایی که مورد تایید قرار نگیرند قابل نمایش و جستجو در دودوتا نیستند.

فعال سازی ایمیل چیست؟

هر ایمیلی که در سیستم ثبت میشود، باید فعال شود. در هنگام ثبت ایمیل جدید، دودوتا یک ایمیل برای آدرس ایمیل ثبت شده ارسال میکند که حاوی دستور العمل فعال سازی ایمیل است.

این نکته بسیار مهم است که تایید شدن ایمیل به سهولت تایید شدن آگهی کمک خواهد کرد.

فعال سازی شماره موبایل چیست؟

هر شماره موبایلی که به عنوان شماره تماس آگهی دهنده در سیستم ثبت میشود اول باید فعال شده تا قابلیت نمایش برای عموم داشته باشد. برای تایید شدن شماره, سیستم دودوتا به صورت اتوماتیک به شماره موبایل مربوطه یک پیامک حاوی کد فعال سازی میفرستد.

اگر به هر دلیلی پیامک حاوی کد فعال سازی به دست شما نرسید و یا قادر به فعال سازی شماره تماس نبودید. به راحتی میتوانید با فرستادن یک پیامک حاوی کلمه dodota به شماره 3000869911 ، شماره موبایل خود را فعال نمایید.

توجه به این نکته ضروری است که متاسفانه بسیاری از پیامک ها با تاخیر ارسال میگردد و یا گاهی به دست مخاطب نمیرسد. به همین دلیل ساده ترین راه برای فعال سازی موبایل ارسال یک پیامک حاوی کلمه dodota به شماره 3000869911 است.

این نکته بسیار مهم است که تایید شدن شماره موبایل به سهولت تایید شدن آگهی کمک خواهد کرد.

مناطق تحت پوشش فایلینگ دودوتا کجاست؟

دودوتا در حال حاضر تمام مناطق ایران را تحت پوشش دارد.

آیا میتوان از دودوتا برای خرید و یا فروش ملک استفاده کرد؟

بله, از دودوتا میتوانید برای خرید, فروش, رهن و یا اجاره املاک مسکونی, اداری, تجاری (مغازه), مستغلات و زمین استفاده کنید.

آیا میتوان از دودوتا برای خرید و فروش مغازه , دفتر کار, زمین و دیگر مستغلات نیز استفاده کرد؟

بله

آیا میتوان از دودوتا برای رهن و اجاره نیز استفاده کرد؟

بله, از دودوتا میتوانید برای رهن و یا اجاره املاک مسکونی, اداری (دفتر کار), تجاری (مغازه) و مستغلات استفاده کنید.

محرمانه بودن اطلاعات شما برای دودوتا

اطلاعات شما به صورت کاملا محرمانه در اختیار ما میماند. درجه اهمیت این موضوع به قدری است که هیچکس حتی برنامه نویسان اصلی دودوتا نیز به اطلاعات محرمانه شما از جمله رمز عبور دسترسی ندارند. این اطلاعات به گونه ای کدگذاری و ثبت شده اند که قابل فهم برای هیچ انسانی نیست.

اطلاعات مربوط به فایلینگ ها فقط در پایگاه داده دودوتا میماند و تنها از طریق وب سایت دودوتا قابل نمایش و جستجوست و همچنین قابل جستجو از طریق دیگر موتورهای جستجوی محبوب اینترنتی می باشد, دودوتا این اطلاعات را به هیچ شرکت, سازمان, ارگان, موسسه و یا مشاور املاکی نمیفروشد.

چگونه مکان ملک را روی نقشه مشخص نماییم؟

برای تاییدیه آگهی و اطمینان دودوتا از صحت ملک آگهی داده شده، موقعیت دقیق ملک بر روی نقشه باید مشخص گردد. برای این منظور لازم است که:

1 – محل حدودی ملک روی نقشه را پیدا نمایید. برای پیدا کردن محل حدودی ملک می توانید از یکی از راه های زیر استفاده نمایید:

الف-می توانید از جستجوگر آدرس دودوتا استفاده نمایید. بدین صورت که در قسمت آدرس پستی، آدرس دقیق پستی ملک را وارد نموده و سپس بر روی دکمه کلیک نمایید تا فرمی مانند زیر ظاهر شود:در این مثال کلمه خیابان آبان – کوچه اولجستحو شده و جستوگر موارد پیشنهادی را نمایش می دهد. شما نیز ممکن است بر اساس محل ملک خود چند پیشنهاد دریافت نمایید، بر روی بهترین پیشنهاد کلیک کنید تا نقشه بر روی محل مورد نظر زوم نماید. اگر این محله مورد نظر شما نبود دوباره می توانید با کلیک بر روی دوباره جستجو نمایید

ب-می توانید از مکان یاب دودوتا استفاده نمایید. اگر هم اکنون در ملک مورد نظر و یا در فاصله کمی از آن هستید و از مرور گرهای اینترنتی جدید استفاده می نمایید. با کلیک کردن بر روی دکمهواقع در گوشه چپ نقشه، مکان یاب به صورت اتوماتیک بر روی محل کنونی شما روی نقشه زوم می نماید. این نکته بسیار مهم است که پس از فشار دادن دکمه مکان یاب مرورگر از شما اجازه می خواهد تا موقعیت مکانی شما را نشان دهد. این پیغام اصولا در بالای صفحه مرورگرها و دراینترنت اکسپلورر در پایین صفحه ظاهر می شود. شما باید با فشردن یکی از کلیدهای (Allow، Yes و یا ...) این درخواست را تایید نمایید. در غیر این صورت مکان یاب کار نخواهد کرد.

پ-اگر با کار با نقشه آشنایی دارید و محل دقیق ملک خود را می دانید، می توانید با کشیدن نقشه توسط ماوس و زوم کردن بر روی نقشه محل تقریبی ملک را پیدا نمایید.

2- محل دقیق ملک بر را بر روی نقشه را مشخص نمایید. پس از پیدا کردن موقعیت تقریبی ملک باید مکان دقیق آن را روی نقشه علامت گذاری نمایید. برای این منظور نقشه باید به اندازه کافی زوم شده باشد تا شما بتوانید نقطه دقیق ملک را مشخص نمایید. اگر نقشه به اندازه کافی زوم نباشد علامت ماوس بر روی نقشه چیزی شبیه به است و شما باید آنقدر در محل دقیق ملک زوم نمایید (برای زوم کردن می توانید با ماوس بر روی مکان مورد نظر کلیک کنید.) تا علامت ماوس روی نقشه به صورت شود. هم اکنون شما می توانید با کلیک دوباره ماوس بر روی محل کاملا دقیق ملک، نقطه مورد نظر را مشخص نمایید. توجه بفرمایید که اگر این نقطه را درست مشخص کرده باشید آیکون روی نقشه ظاهر می شود. برای تغییر مکان ملک می توانید آیکون خانه را با ماوس جابجا کنید و برای پاک کردن نقطه مشخص شده میتوانید از دکمه استفاه نمایید.

توجه:

مشاورین املاک و یا مالکینی که نمی خواهند محل دقیق ملک بر روی نقشه برای عموم قابل نمایش باشد. می توانند گزینه : عدم نمایش محل دقیق ملک روی نقشه را انتخاب نمایند. این نکته بسیار مهم است که در صورت استفاده از این گزینه، برای تاییدیه آگهی، آدرس دقیق پستی ملک و محل دقیق ملک روی نقشه باید مشخص شود. با انتخاب این گزینه، فقط هنگام بازدید دیگر کاربران از ملک آگهی داده شده، مکان ملک مورد نظر به صورت حدودی بر روی نقشه نمایش داده می شود.

چرا و چگونه ایمیل و یا شماره های تماس را فعال سازی (تایید) نماییم؟

-فعال سازی ایمیل و شماره موبایل چیست؟

در فرآیند فعال سازی، وب سایت دودوتا از مالکیت آدرس ایمیل و شماره موبایل کاربر اطمینان حاصل می نماید.

-چرا ایمیل و شماره موبایل باید فعال شوند؟

برای اینکه کسی نتواند از آدرس ایمیل و یا شماره موبایل دیگران سوء استفاده نماید. شماره موبایل و ایمیل باید فعال گردند.
مهم: برای تایید و نمایش آگهی، آگهی دهنده حتما باید شماره موبایل و ایمیل خود را فعال نماید.

-فرآیند فعال سازی شماره موبایل چگونه است و دودوتا چگونه از مالکیت شماره موبایل اطمینان حاصل می نماید؟

برای فعال سازی موبایل یک پیامک حاوی کد فعال سازی برای شماره موبایل مذکور ارسال می گردد. این کد فعال سازی فقط و فقط در اختیار مالک شماره موبایل قرار می گیرد و به غیر از سامانه دودوتا و مالک موبایل کسی از این کد اطلاع ندارد. اگر مالک بتواند این کد را از طریق اینترنت برای سامانه دودوتا باز فرستد. دودوتا از مالکیت این موبایل اطمینان حاصل کرده و شماره مذکور فعال می گردد.
در روش دوم که بسیار ساده تر است، میتوانید با فرستادن یک پیامک حاوی کلمه dodota به شماره 3000869911 ، موبایل خود را فعال نمایید.

-فرآیند فعال سازی آدرس ایمیل چگونه است و دودوتا چگونه از مالکیت ایمیل اطمینان حاصل می نماید؟

برای فعال سازی آدرس ایمیل دودوتا یک ایمیل که حاوی لینک فعال سازی است، به آدرس ایمیل مذکور ارسال می کند. این لینک فعال سازی فقط و فقط در اختیار مالک ایمیل قرار می گیرد و به غیر از سامانه دودوتا و مالک ایمیل کس دیگری از این لینک اطلاع ندارد. بنابراین اگر مالک بتواند بر روی این لینک کلیک کند. سامانه دودوتا از مالکیت این ایمیل اطمینان حاصل کرده و ایمیل مذکور فعال می گردد.